FUTBOL

Futbol branşında “Geleceğin Takımları”nı kurma adına alt yaş gruplarına büyük önem veren Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlik ve Spor Kulübü, her yaş grubunda katıldığı hemen her turnuvada il dereceleri almaktadır.

Özellikle sistemli altyapı faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren futbol takımlarımız, Kayseri Şampiyonu unvanı ile Türkiye Şampiyonalarında şehrimizi başarıyla temsil etmektedir. Geçtiğimiz sezon A takımımız, 19,2 yaş ortalaması ile Kayseri ASKF 1. Amatör Ligi’nden Süper Amatör Ligi’ne terfi etmiştir. Geçtiğimiz sezon altyapı ligleri küresel salgın nedeniyle yarıda kalmış, U14 futbol takımımız matematiksel olarak Kayseri şampiyonluğunu garantilemesine rağmen lig tamamlanmadığı için tescil edilmemiştir. Bir önceki sezonda hemen her yaş grubunda Kayseri şampiyonluğu elde eden takımlarımız, sezonu yedi şampiyonluk kupası ile tamamlamış, Türkiye Şampiyonalarında şehrimizi başarıyla temsil etmiş, iki farklı kategoride Türkiye 5.si olmuştur.

Okulumuz futbol takımı 2019-2020 yılı Kayseri Liseler Arası Futbol Müsabakası Şampiyonası’nda çıktığı 5 maçın hepsini kazanarak Kayseri şampiyonu olmuştur. Bu 5 karşılaşmada da 30 gol atıp sadece 1 gol yiyerek de ayrı bir rekora imza atmıştır. İlk 3 maçını kayıpsız atlatan takımımız yarı final ve final müsabakasında da rakiplerini üstün bir oyunla mağlup ederek Kayseri şampiyonu olmuş ve şehrimizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanmıştır.
Şehrimizi Türkiye finallerinde temsil eden takımımız finallerin ilk ayağı olan Nevşehir grubunu, çıktığı 3 maçı da kazanarak 1. bitirmiş ve adını Türkiye yarı finallerine yazdırmayı başarmıştır. Pandemi dolayısıyla final müsabakaları askıya alınmış ve halen oynamamıştır.