Kayseri OSB Teknik Koleji’nde Karneler Verildi

Türkiye’nin Geleceği Olan Gençler Kayseri OSB Teknik Koleji Atölyelerinde Yetişiyor.

Kayseri’nin ücretsiz tek özel okulu olan Kayseri OSB Teknik Koleji’nde 6 bölümde 2100 öğrenci karne heyecanı yaşadı. İlk dönem sonunda 47 öğrenciye onur belgesi, 207 öğrenciye takdir belgesi ve 578 öğrenciye de teşekkür belgesi verildi.

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı ilk dönemi sonunda Kayseri OSB Teknik Koleji’nde düzenlenen karne törenine katıldı.

Başkan Nursaçan; İlk dönemin başarı ile tamamlandığını belirterek, Türkiye’nin Geleceği Olan Gençler Kayseri OSB Teknik Koleji Atölyelerinde yetiştiğini ifade etti. Türkiye’de güçlü bir ekonomi ve gelecek tasarlamanın şartlarından biri vasıflı iş gücünü geliştirmektir. Bu anlamda bireylere bilgi, yetenek ve uygulama konusunda yeterlilik sağlayan mesleki eğitimlerin yaygınlaştırılması gerekmektedir. Kolejimizde öğrencilerden hiçbir ücret alınmadan özel eğitim verilmektedir.

Öğrenirken üretim yapan ve okul harçlıklarını çıkaran öğrencilerimiz, okulu bitince de çok kolay iş buluyor. Meslek liselerinin en önemli görevlerinden bir tanesi de ülkeye katma değer kazandırmaktır. Bu anlamda bakıldığında çok önemlidir. Herkesin bildiği gibi meslek lisesi memleket meselesidir.

Günümüzde gelişmiş devletler eğitime büyük önem vermekte, sahip oldukları kaynakların büyük bir kısmını eğitimde kullanmayı tercih etmektedir. ” dedi.